خونه‌ی دل

سکوت تنها صدای خداست

بیشتر مردم زندگی را پیکار می انگارند. اما زندگی پیکار نیست بازی است.

هر چند بدون آگاهی از قانون معنویت نمی توان در این بازی برنده شد و پیروز بود ، و عهد عتیق و عهد جدید ، با وضوحی شگفت انگیز قواعد این بازی را بیان می کنند. عیسی مسیح آموخت که زندگی ، بازی بزرگ داد و ستد است.

زیرا هر آنچه آدمی بکارد همان را درو خواهد کرد. یعنی هر آنچه از آدمی در سخن یا عمل آشکار شود یا بروز کند به خود او باز خواهد گشت ؛ و هر چه بدهد باز خواهد گرفت.

اگر نفرت بورزد ، نفرت به او باز خواهد آمد. و اگر عشق ببخشید ، عشق خواهد ستاند. اگر انتقاد کند ، از او انتقاد خواهد شد. اگر دروغ بگوید به او دروغ خواهد گفت. و اگر تقلب کند به او حقه خواهند زد. همچنین به ما آموخته اند که قوه تخیل در بازی زندگی نقشی عمده دارد.

برای پیروزی در بازی زندگی باید نیروی خیالمان را آموزش دهیم. کسی که به قوه تخیل خود آموخته باشد که تنها نیکی را تصویر کند و ببیند، خواهد توانست به همه مرادهای بحق دلش خواه سلامت و خواه ثروت و خواه محبت و خواه دوستی و خواه بیان کامل نفس و هر آرمان بزرگ دیگر برسد.

تخیل را قیچی ذهن خوانده اند. این قیچی شبانه روز در حال بریدن تصاویر است. آدمی در ذهن خود تصاویری می بیند- و دیر یا زود- در دنیای بیرون با آفریدهای ذهنش رویارو می شود. برای آموزش موفقیت آمیز نیروی خیال باید کار ذهن را شناخت. یونانیان قدیم می گفتند : خود را بشناس .

 

What do we live for , if It is not

To make life less difficult to others.

George eliot

 

اگر نتوانیم زندگی را برای دیگران آسانتر کنیم ،

پس به چه کار به این دنیا آمده ایم.

 

(جورج الیوت)

نوشته شده در ۱۳۸٩/۱/٢٢ساعت ٩:٠٤ ‎ق.ظ توسط hooshyar نظرات () |

قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت